Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w Wielkiej Brytanii pogodę będzie kształtował wyż, pozostałe rejony Europy znajdą się w zasięgu układów niskiego ciśnienia z ośrodkami nad Hiszpanią, Morzem Śródziemnym i Litwą.

Polska znajdować się będzie w zasięgu niżu znad Litwy. Na północy kraju zaznaczy się front okluzji. Z północnego zachodu będzie napływało coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie z domieszką powietrza arktycznego. Ciśnienie będzie spadać, w dzień od zachodu zacznie rosnąć.

Pogoda na 25 lutego

W sobotę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na południu i wschodzie początkowo także deszczu. Na południu kraju możliwe lokalne burze. W górach przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o ok. 8 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 1 do 3 st. C., cieplej na południowym wschodzie, do 7 st. C. na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, nad morzem i na zachodzie kraju okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich, od północy skręcający na kierunki północne. Nad morzem wiatr silny, do 50 km/h, w porywach do 75 km/h, w głębi kraju do 65 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy kraju. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, wysoko w górach do 8 cm. Temperatura minimalna od -4 do -1 st. C, w dolinach górskich od -6 do -4 st. C, cieplej nad samym morzem około 0 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem początkowo dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północny i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda na 26 lutego

W niedzielę duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Na południu Polski lokalnie możliwe burze. Temperatura od około -2 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich, około 1 st. C w centrum do 3 st. C na zachodzie Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem dość silny, w porywach 55 km/h, północny.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. C. Uwaga, lokalnie drogi i chodniki śliskie! Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni skręcający na północny.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem możliwe rozpogodzenia. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.(PAP)