Nie tylko organizatorzy, ale także wystawcy i profesjonaliści odwiedzający wydarzenie nie mają wątpliwości - to będzie największa Polagra Premiery i wydarzenie absolutnie nietuzinkowe.

Jak nazwa wskazuje siłą tych targów są premiery - nowości wśród maszyn rolniczych. W ofercie wystawienniczej pojawi się zatem zarówno „duży kaliber" - traktory, kombajny, pługi, brony, sadzarki, siewniki, agregaty uprawowe, opryskiwacze, rozrzutniki, jak i maszyny do transportu, części zamienne, akcesoria eksploatacyjne, a także wyposażenie budynków inwentarskich, nasiona oraz wiele innych.

- Pełna gama oferty dla sektora rolniczego zapełni 10 pawilonów - mówi Jakub Patelka, dyrektor Targów Polagra Premiery - Dane jakimi dysponujemy na ten moment pozwalają nam przewidywać, że powierzchnia ekspozycyjna edycji 2014 wzrośnie o ponad 30 proc w stosunku do roku 2012.

Pierwszego dnia Targów odbędzie się Forum Rzepakowe organizowane we współpracy z Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku. To już X - jubileuszowa edycja forum, podczas którego poruszone zostaną najważniejsze kwestie związane z uprawą, polityką cenową, przetwórstwem, właściwym wyborem odmiany czy dofinansowaniem działalności ekologicznej. Równie ciekawie zapowiada się Forum Zbożowe oraz międzynarodowa konferencja Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Jesteśmy na bieżąco i dzielimy się tą wiedzą z profesjonalistami odwiedzającymi targi - mówi Jakub Patelka - dla wnikliwych przygotowaliśmy szereg paneli dyskusyjnych poświęconych specjalistycznej wiedzy, a wśród nich konferencja na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie genomiki.

Już ponad 300 firm zgłosiło swój udział w Targach POLAGRA PREMIERY 2014. Organizatorzy przewidzieli dla wydarzenia prawie wszystkie pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale już teraz zamykane są lokalizacje niektórych przestrzeni.

- To nie klęska urodzaju, to urodzaj oferty i jego piękne plony, które nasi wystawcy zaprezentują już w styczniu - mówi Filip Bittner, Dyrektor Grupy Produktów MTP - Szeroka promocja, szczególnie na rynkach zagranicznych procentuje. Zespół Polagry Premiery jest obecny na wszystkich ważnych wydarzeniach branżowych - w Hanowerze, Paryżu, Bolonii. W rozmowach nasi wystawcy potwierdzają pełną mobilizację - mówi Jakub Patelka - Do Poznania przywiozą absolutne premiery, produkty najnowszej generacji.

Najszersza oferta, innowacyjne produkty nagrodzone Złotym Medalem, bogaty program wydarzeń, nowość w postaci Salonu Hodowli to powody, dla których profesjonaliści odwiedzą Polagrę Premiery.

Przewiduje się, że będzie to rekordowa edycja z ponad 50 tys. zwiedzających.