Policjanci z Białej Podlaskiej i Janowa w wyniku wspólnych działań odzyskali skradzione z pewnej spółki rolnej maszyny rolnicze. O dokonanie kradzieży podejrzani są dwaj mieszkańcy sąsiedniego powiatu na Mazowszu. Jeden z nich to radny powiatu łosickiego.

Ciągnik Claas wraz z agregatem uprawowo-siewnym skradziony został w ubiegłym tygodniu, z gospodarstwa na terenie gminy Rokitno, w powiecie bialskim. Poszkodowana firma wyceniła stratę na niemal 500 tysięcy złotych.

Policjanci z bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Janowie Podlaskim, w efekcie wspólnych działań ustalili personalia osób, podejrzewanych o udział w tej kradzieży. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 27-32 lata.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Jeden z zatrzymanych, jak podaje Policja,  odpowiadał będzie dodatkowo za posiadanie substancji psychotropowej oraz kierowanie autem pod wpływem narkotyków. Wobec obu mężczyzn zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Śledczy odzyskali też całość skradzionego mienia.

Jak dowiedział się lokalny serwis BP24.pl, jednym podejrzanych jest radny powiatu łosickiego, zaś drugim jego kolega z gminy Stara Kornica.