Do kradzieży doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku na jednej ze stacji paliw w powiecie zgorzeleckim (woj. dolnośląskie). Wartość naczepy i towaru oszacowano na kwotę ponad 840 tysięcy złotych. Śledztwo doprowadziło policjantów ze zgorzeleckiej komendy na trop 46-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, podejrzewanego o kradzież. Dalsze czynności pozwoliły na odzyskanie skradzionej naczepy i ładunku, oraz zatrzymanie 37-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego i 39-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, związanych z tym przestępstwem.

W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci odzyskali skradziony towar i zabezpieczyli inne przedmioty mogące pochodzić z kradzieży. Dodatkowo, w pewnym garażu w powiecie bolesławieckim, gdzie przechowywany był skradziony ładunek, funkcjonariusze ujawnili pojazd marki fiat, który jak się później okazało został skradziony na obszarze Niemiec.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie dwóm z zatrzymanych mężczyzn zarzutów kradzieży z włamaniem, a jednemu pomocnictwa w ukryciu naczepy. Jak donosi komenda wojewódzka we Wrocławiu, funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.