Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek - poinformowała mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Jak podkreśliła, akcja ratunkowa policjantów, a przede wszystkim ich zdecydowane działania, uratowały ludzkie życie.

Policjanci z posterunku w Bielsku zgłoszenie o pożarze domu otrzymali przed godz. 3 w nocy. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, przed płonącym budynkiem stało dwóch mężczyzn, którzy relacjonowali, że wybiegli z płonącego domu po tym, jak zaczęli we śnie dusić się dymem; zaalarmowali jednocześnie, że w budynku pozostała kobieta.

- Bez chwili wahania, z narażeniem własnego życia, policjanci z posterunku w Bielsku weszli do płonącego budynku i uratowali kobietę. Pomieszczenia domu były zadymione, a na płonącym łóżku spała 51-latka - przekazała rzeczniczka płockiej policji.

Jak dodała, po wyniesieniu kobiety z budynku, policjanci, pomimo ogromnego ryzyka, ponownie weszli do domu, aby upewnić się, że nikt więcej w nim nie przebywa.

- Po przeszukaniu wszystkich pomieszczeń mieli już pewność, że nikomu nie grozi już niebezpieczeństwo - podkreśliła Lewandowska.

Rzeczniczka płockiej policji wyjaśniła, że "uratowana przez policjantów 51-latka z poparzeniami ciała została przewieziona do szpitala".

- Pożar ugasili strażacy. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez niedopałek papierosa - dodała.