Misja, której organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w dniach 5–11 września odwiedzi główne ośrodki gospodarcze południowych Chin: Szanghaj, Hangzhou oraz Hongkong . Jak zapowiadają organizatorzy we wszystkich miastach odbędą się spotkania z chińskimi firmami oraz przedstawicielami lokalnych izb gospodarczych i stowarzyszeń zajmujących się importem, handlem międzynarodowym, a także dystrybucją żywności.
Goście z Polski będą mieli więc możliwość zaprezentowania przed chińskimi partnerami własnych firm oraz charakterystyki naszej branży spożywczej .

Jest to już trzecia misja gospodarcza, jaka odbywa się w ramach realizacji programu gospodarczego związanego z promocją Polski w Chinach przed rozpoczęciem Wystawy Expo 2010. Obecnie Polska jest największym partnerem gospodarczym Chin w Europie Centralnej. Jak podkreśla Aleksandra Ptak z Biura Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO 2010 wpływ na wzrost zainteresowania Polską miało wejście naszego kraju do Unii Europejskiej, w jego wyniku polskie wyroby zaczęły być uważane za produkty o wysokiej jakości, lecz tańsze niż ich odpowiedniki z Europy Zachodniej.

Źródło: farmer.pl