Szacowany koszt programu to 20 tys. dolarów miesięcznie - 7 dolarów na jedno dziecko co miesiąc.

Program obejmuje ok. 2,8 tys. dzieci. - Liczba odbiorców jest zależna od liczby urodzin i emigracji poszczególnych rodzin - wyjaśnił w rozmowie ks. Cisło. Dodał, że 2,6 tys. dzieci pomiędzy 1 a 10 rokiem życia otrzymuje zwykłe mleko w proszku, a pozostałe - noworodki - specjalne mleko dla nich przeznaczone.

Według dyrektora polskiej sekcji stowarzyszenia, ok. 80 proc. mieszkańców Aleppo zostało wysiedlonych ze swoich domów, a ponad 70 proc. żyje poniżej poziomu ubóstwa. Ubóstwo - zaznaczył ks. Cisło - dotyka także matki karmiące piersią, co powoduje, że tracą pokarm.

Ks. Cisło przypomniał, że Polska w czasach komunizmu otrzymała bardzo wiele pomocy za pośrednictwem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. - Teraz spłacamy nasz dług - dodał.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie stara się zapewnić wsparcie materialne i duszpasterskie chrześcijanom prześladowanym na tle religijnym lub politycznym, a także uchodźcom, ofiarom wojen i klęsk żywiołowych. Ma 20 biur na całym świecie, w Polsce działa od 2006 r. Na rzecz Syrii, za pośrednictwem stowarzyszenia, przekazano z Polski dotychczas ponad 10 mln zł. Od listopada 2016 r. stowarzyszenie zbiera środki na pomoc ludności w Iraku - do tej pory przekazano ponad 3 mln zł., środki cały czas spływają.

Akcję "Mleko dla Aleppo" można wesprzeć, wpłacając na konto Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie: 31 1050 1025 1000 0022 8674 7759 z dopiskiem "Podaruj puszkę mleka". Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie http://pkwp.org.