Dyżurny synoptyk IMGW prognozuje wystąpienie burz z gradem oraz upałów na terenie większości województwa pomorskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od czwartku od godz. 12 do piątku do godz. 20.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem zostało wydane dla powiatów: puckiego, chojnickiego, kościerskiego, nowodworskiego, wejherowskiego, gdańskiego, Gdyni oraz Gdańska. Synoptycy podają, że prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h.

Dla powiatów: tczewskiego, starogardzkiego, malborskiego, kwidzyńskiego oraz sztumskiego, poza ostrzeżeniem przed burzami z gradem wydano ostrzeżenie przed upałami. Temperatura maksymalna w dzień od 30 st. C do 33 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 18 st. C do 20 st. C.

Drugi stopień zagrożenia dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.