Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy ciągnika rolniczego doszło na terenie gminy Rudnik w powiecie krasnostawskim (woj. lubelskie). Nietrzeźwego 17-latka kierującego ciągnikiem, zatrzymali też dzielnicowi z Radzynia Chełmińskiego (woj. kujawsko-pomorskie).

56-letni traktorzysta z gminy Żółkiewka na Lubelszczyźnie miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymali go dwaj młodzi mężczyźni podróżujący samochodem audi, po tym jak kierowca ciągnika nie ustąpił im pierwszeństwa przejazdu i o mało nie staranował włączając się do ruchu.

Mężczyźni zatrzymali ciągnik, a kiedy poczuli woń alkoholu od kierującego – wezwali patrol policji. 56-latek miał problemy z zachowaniem równowagi. W policyjny alkomat wydmuchał prawie 2,5 promila. Okazało się również, że ciągnik MTZ którym jechał, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i jazdę ciągnikiem bez ważnego przeglądu technicznego pojazdu.

Nietrzeźwego 17-latka, kierującego ciągnikiem rolniczym, zatrzymali też dzielnicowi z Radzynia Chełmińskiego, w powiecie grudziądzkim (woj. kujawsko-pomorskie). Traktorzysta zwrócił ich uwagę, gdyż jechał wężykiem. Nastolatek siedzący za kierownicą wydmuchał w alkomat ponad 1,6 promila. Policjanci ustalili również, że nie posiada on uprawnień do kierowania ciągnikiem.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie 17-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.