Agata Stolarska, prezes zarządu Timac Agro Polska i Dyrektor Generalny Regionu Europy środkowo-wschodniej przypomniała historię Grupy Roullier. Początki firmy sięgają 1959 roku, kiedy to założyciel Grupy, Daniel Roullier uruchomił pierwszy zakład produkujący nawozy wapniowe posypowe z alg morskich. Kolejnym przełomowym wydarzeniem była budowa i uruchomienie produkcji nawozów wieloskładnikowych bazujących na algach morskich. W 2016 roku otworzono Światowe Centrum Innowacji Roullier, gdzie specjaliści firmy opracowują innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa.

Grupa Roullier działa obecnie w pięciu segmentach: nawożenie (produkty wapniowe, nawozy mineralne, organiczne i rozpuszczalne w wodzie, biostymulatory korzeni i liści, nawozy płynne, suplementy nawozowe), fosforany (fosforany paszowe), magnezja (przemysłowa i rolnicza), produkty i rozwiązania dla przemysłu (wapniowe, opakowania przemysłowe, algi) oraz przemysł spożywczy (wyroby cukiernicze). Jak mówiła prezes, celem Grupy jest opracowanie wysoce zaawansowanych produktów, które zaspokoją potrzeby uprawy i gatunków na każdym kontynencie – z poszanowaniem gleby, roślin i zwierząt – w kontekście przewidywanej populacji na poziomie 10 mld w 2050 roku.

Łukasz Peroń, Communication & Crops Manager zaznaczył, że dzięki technologii opracowywanej w Światowym Centrum Innowacji Roullier powstały specyfiki Timac Agro, m.in. pochodzenia morskiego i roślinnego. Głównym obszarem działalności firmy (od 2005 r. w Polsce), jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań związanych z odżywieniem roślin i zwierząt na rzecz zrównoważonego rolnictwa, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Więcej na stronie SadyOgrody.pl