Jak podał dyżurny warmińsko-mazurskich strażaków, do godz. 18 w czwartek strażacy interweniowali około 30 razy. W Wilkasach między Giżyckiem a Mrągowem zalana jest na 20 centymetrów jezdnia. Woda po obfitych deszczach stoi też na ulicy w Rucianem Nida.

Ponadto strażacy wypompowują wodę z piwnic i posesji. Są też powalone przez wiatr pojedyncze drzewa. Wiatrołomy są na bieżąco usuwane.

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniowali w czwartek, gdy na jez. Roś wywróciła się żaglówka. Z wody podjęto 4 osoby w tym troje dzieci. Jak poinformował PAP dyżurny MOPR, obecnie przez Giżycko przechodzi burza, której towarzyszy silny wiatr i ulewa. Burze przechodzą przez całą wschodnią część Warmii i Mazur.

RCB w alercie rozesłanym w czwartek po południu do mieszkańców ostrzegło przed burzami, ulewnym deszczem, silnym wiatrem i lokalnie gradem. Takie zjawiska mogą wystąpić w czwartek, w nocy z czwartku na piątek oraz w piątek rano. Należy zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe są podtopienia - brzmi alert.