Ogień zauważono w nocy, w kompleksie zabudowań w miejscowości Boczki-Świdrowo, w gminie Grajewo, na które składały się stodoła, chlewnia i budynek gospodarczy. W stodole znajdowały się słoma, siano i 60 ton ziarna na paszę dla 100 świń w przyległej chlewni. W budynku gospodarczym składowano drewno opałowe i garażowano maszyny rolnicze.

Pożar błyskawicznie ogarnął budynki o łącznej powierzchni 720 m2. Do akcji gaśniczej zadysponowano strażaków z PSP Grajewo i Ochotniczych Straży Pożarnych z Boczek-Świdrowo, Białaszewa, Ciemnoszyj, Grajewa, Klimaszewnicy, Rudy, Szczuczyna, Wąsosza i Wierzbowa. Działania gaśnicze trzeba było skoordynować z ewakuacją zwierząt. Strażacy musieli również udzielić pomocy rolnikowi, który usiłując gasić dobytek zatruł się dymem.

Jak informuje KP PSP Grajewo, w trwających prawie 14 godzin działaniach udział brało 17 zastępów straży pożarnych i 66 ratowników. Nie wszystkie świnie udało się uratować, murowane budynki wraz z zawartością mocno zniszczył ogień, zostały też pozbawione dachów. Wielkości strat jeszcze nie podano.

Na miejsce zdarzenia przybyli: starosta powiatu grajewskiego, wójt gminy, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, lekarz weterynarii oraz pracownicy Zakładu Komunalnego w Wierzbowie ze specjalistycznym sprzętem, który wykorzystano w działaniach ratowniczym. Przyczyny pożaru nie są znane.