Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej straży Pożarnej w Hajnówce, pożar zauważono około godz. 21.00 w sobotę. Płonęła tuczarnia o powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych, w której znajdowało się ponad 2600 sztuk świń, oraz baloty słomy ułożone obok obiektu.

Do walki z żywiołem skierowano początkowo kilka zastępów strażaków, ale szybko trzeba było zwiększyć siły i środki do gaszenia obiektu. Ostatecznie z żywiołem walczyło 16 zastępów strażaków zawodowych i ochotników z jednostek nie tylko powiatu hajnowskiego, ale i bialskiego.

Niestety, gdy strażacy dojechali na miejsce, ogień obejmował już cały budynek, a wejście ratowników ze względu na zadymienie nie było możliwe. Poza tym do środka zawalił się częściowo dach obiektu. Akcja gaśnicza trwała całą noc. Po opanowaniu pożaru strażacy musieli rozebrać budynek inwentarski, który spalił się niemal doszczętnie. W nim spłonęły wszystkie trzymane świnie.

Jak donosi KP PSP w Hajnówce, straty w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na 3,5 mln złotych. Przyczyny pożaru są badane. Na miejscu był policyjny biegły z zakresu pożarnictwa.