Zdarzenie relacjonuje Komenda Powiatowa PSP w Hajnówce, a miało ono miejsce 3 czerwca. Ogień dostrzeżono około godz. 22.00 na budynku inwentarskim, w którym znajdowało się 10 tys. młodych gęsi. Do walki z żywiołem zadysponowano z początku 4 zastępy strażaków z JRG Hajnówka oraz jednostek OSP w Narwi, Trześciance i Łosince. Siły te okazały się jednak zbyt skąpe w konfrontacji z rozmiarami pożaru. W rezultacie wezwano posiłki z Białegostoku, Michałowa i Zabłudowa. Łącznie z żywiołem walczyło aż 9 zastępów w liczbie 46 strażaków.

Pożar był już mocno rozwinięty, gdy ratownicy dotarli na miejsce. W pierwszym rzędzie zajęli się oni ewakuacja żywego inwentarza. Z powodu bardzo silnego zadymienia dla znacznej części ptaków na ratunek było jednak za późno. Ocalałe zwierzęta przepędzono do innego budynku.
Gęśnik o wymiarach 90×12 m mocno ucierpiał w pożarze. Strażacy musieli rozebrać nadwątlone ogniem elementy dachu i ścian.

Nie wiadomo jeszcze jakie były przyczyny pożaru. Ma je ustalić policyjne śledztwo. Straty wstępnie oszacowano na 200 tys. zł.