Ponad 40 strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych w powiecie mogileńskim wzięło udział w akcji gaśniczej na terenie fermy drobiu w Młynach, w gminie Strzelno (woj. kujawsko-pomorskie). Płonął tam jeden z wielkich kurników.

Jak poinformowała komenda PSP w Mogilnie, w momencie przybycia pierwszych wozów gaśniczych, murowany budynek cały był już w ogniu. Paliło się zarówno wnętrze, jak i dach. Na szczęście obiekt był chwilowo nie zasiedlony drobiem. Kurnik stał jednak w sąsiedztwie innych budynków inwentarskich.

Strażacy podali kilka prądów wody w natarciu i w obronie budynków, dzięki czemu zażegnano zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia. W akcji użyto podnośników i drabin strażackich. Trzeba było również zbudować linię zasilania w wodę z pobliskiego zbiornika przeciwpożarowego.

W działaniach brali udział strażacy z PSP Mogilno, OSP Gębice, OSP Strzelno, OSP Jeziora Wielkie, OSP Ostrowo i OSP Kwieciszewo. Pożar został opanowany po niemal 6 godzinach pracy. Przyczyny pojawienia się ognia nie są jeszcze znane. Trwa również szacowanie strat.