Aż 18 zastępów strażaków z powiatu bolesławieckiego i legnickiego gasiło wczoraj pożar indyczarni w Krzyżowej, w gminie Gromadka (woj. dolnośląskie) – poinformowała Gazeta Wrocławska. Ogień zauważono wczoraj około godz. 10. Gdy pierwsze wozy gaśnicze dojechały na miejsce, pożar trawił już cały budynek inwentarski, a ogień zagrażał sąsiednim zabudowaniom.

Niestety, strażacy nie mogli wejść do środka budynku, bo dach groził zawaleniem a wewnątrz panowało silne zadymienie. W dodatku płomienie objęły również kilkadziesiąt bel siana, które magazynowano w budynku. Na pomoc dla hodowanego wewnątrz drobiu było już zresztą za późno. W gęstym, gryzącym dymie udusiło się około 6 tysięcy indyków.

Strażacy musieli gasić płonącą halę z zewnątrz. Sytuację udało się opanować po kilkugodzinnej akcji. Wczoraj po południu nie wiadomo było jeszcze ile potrwa dogaszanie obiektu oraz rozbiórka spalonego dachu. Strażacy wywieźć musieli z wnętrza m.in. 36 tlących się bel siana.

Sąsiedni budynek inwentarski udało się ocalić. Trwa szacowanie strat po pożarze. Przyczyny pojawienia się ognia próbuje ustalić policja.