Pożar wybuchł tuż po północy 1 listopada br., w jednym z gospodarstw w Gołej, w gminie Gorzów Śląski, w powiecie oleskim (woj. opolskie). Ogień zauważono na budynku gospodarczym, który służył za magazyn oraz garaż. W magazynie znajdowały się nawozy, ziarno i środki ochrony roślin. W części garażowej zaś znajdowały się: samochód osobowy, ciągnik rolniczy, quad, maszyny rolnicze, oraz butle z gazem propan-butan i gazem technicznym.


Jak informuje na swoim fejsbukowym profilu OSP Gorzów Śląski, do akcji gaśniczej zadysponowano 10 zastępów strażackich - 3 zastępy z OSP Gorzów Śląski, OSP Uszyce, dwa zastępy z OSP Praszka, OSP Zdziechowice, OSP Skrońsko, OSP Kozłowice i PSP Olesno. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, pożar był już mocno rozwinięty i groził rozprzestrzenieniem na sąsiedni budynek mieszkalny, który stał około 10 metrów dalej.


Do dużego pożaru doszło w sobotę 1 listopada chwilę po północy w miejscowości Goła (w powiecie oleskim, gmina Gorzów Śląski). Z żywiołem walczyło 10 zastępów straży pożarnej. Jak relacjonują druhowie, na ratunek dla budynku i płonącego wewnątrz sprzętu było już za późno. Strażacy zrobili jednak wszystko, by ogień nie przeniósł się na inne zabudowania. Usunęli z pożaru butle, ugasili pożar i rozebrali tlące się elementy dachu.


Budynek wraz z zawartością spłonęły doszczętnie. Jeszcze nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia. Trwa policyjne śledztwo w tej sprawie. Trwa również szacowanie strat, ale wiadomo że będą znaczne.