Strażacy z OSP Siedlików w gminie Ostrzeszów donoszą o pożarze prasy do belowania słomy oraz ścierniska, który miał miejsce 21 sierpnia, w godzinach południowych. W akcji gaśniczej wspomagali ich strażacy z OSP Ostrzeszów. Z pożogą walczyło kilka zastępów ochotników. Niestety, z opublikowanych w mediach społecznościowych zdjęć wynika, że maszyna spłonęła niemal doszczętnie.

Kilka dni wcześniej do podobnego pożaru doszło w Mąkoszycach, w gminie Kobyla Góra, w powiecie ostrzeszowskim. Jak poinformował portal radiosud.pl, spaliło się tam ściernisko na obszarze około 1 ha, słoma w belach oraz prasa rolnicza. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na ponad 15 tysięcy złotych.

Ucierpiał również rolnik obsługujący zestaw maszyn, który najpierw sam usiłował ugasić ogień. Mężczyzna z poparzeniami pleców i ręki trafił do szpitala w Ostrzeszowie. Jak donosi regionalny portal jego obrażenia nie były na szczęście groźne.

W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy-ochotnicy z Kobylej Góry oraz z Ostrzeszowa i Sycowa. Jako przyczynę powstania pożaru wskazano zatarcie łożyska w prasie.