Przez 8 godzin strażacy gasili pożar budynku gospodarczego w Cieklinie w gminie Dębowiec, w powiecie jasielskim (woj. podkarpackie). Ogień zauważono w środku nocy, gdy płomienie objęły już cały dach drewnianego budynku, wykorzystywanej również jako garaż.

Do walki z ogniem skierowano 9 jednostek straży pożarnej z jednostek: OSP Cieklin, OSP Dobrynia, OSP Zarzecze, OSP Majscowa, OSP Łazy Dębowieckie, PSP Jasło, OSP Osobnica, OSP KSRG Brzyska. Mimo ośmiogodzinnych wysiłków, budynek spłonął doszczętnie. Ratownikom udało się jednak ocalić z pożogi dwa ciągniki oraz zwierzęta.

Nie miał tyle szczęścia żywy inwentarz trzymany w murowanym budynku gospodarczym, który stanął w ogniu we wsi Wrzawy-Kawęczyn, w gminie Gorzyce, w powiecie tarnobrzeskim. Pożar wybuchł tam wczesnym rankiem na poddaszu. Do działań gaśniczych zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej z komendy powiatowej PSP w Tarnobrzegu, OSP w Gorzycach i z OSP Wrzawy.

Sytuację udało się opanować strażakom po kilku godzinach. Niestety, we wnętrzu budynku spłonęło 15 królików, 12 kur oraz 2 psy. Według wstępnych ustaleń zarzewiem ognia było zwarcie w instalacji elektrycznej.