PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Poznaj załogę „Farmera”

Autor:

Dodano:

Tagi:

Redakcja „Farmera” to nie byle jaki skład fachowców i pasjonatów rolnictwa. Na łamach miesięcznika i w portalu publikują eksperci z zakresu agrotechniki, zootechniki, znawcy techniki rolniczej, gospodarki, przepisów i polityki. Nasza załoga to istna mieszanina temperamentów! Są wśród nas żywiołowe bomby, energetyczne torpedy, ale też spokojni i pełni mrówczego zapału dziennikarze. Tacy, którzy mówią mało i ci, co mogliby przegadać cały dzień, a tematów by nie zabrakło. Mamy entuzjastów motocykli, dziennikarzy z zacięciem literackim, praktyków z własnymi gospodarstwami, a nawet wiolonczelistkę! Z tego osobowościowego tygla powstaje zgrana załoga niebojąca się nowych wyzwań. Zacznijmy jednak, od tych, którzy stoją u steru.Grupa trzymająca władzę

To nasza redakcyjna trójca. Zwykle bywają uroczy i mili, ale lepiej nie sprawdzać ich cierpliwości podczas zamykania kolejnego numeru. Dbają o zawartość merytoryczną miesięcznika, a także sprawują piecze nad portalem internetowym. Motywują dziennikarzy do podejmowania czasem trudnych i żmudnych tematów, ale ciekawych i oczekiwanych przez naszych czytelników. Adrenalina zastępuje im kawę, treściwy materiał – śniadanie.

Wojciech Denisiuk - redaktor naczelny

Zainteresowanie rolnictwem wyniósł z domu rodzinnego. Za pierwsze większe zarobione pieniądze kupił… wymarzony kombajn do zboża. Ukończył wydział Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej. Na kilkanaście lat uwiodła go inna pasja – motoryzacja, ale w myśl powiedzenia: „Człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy”, kilka lat temu powrócił na właściwe tory. Gdy tylko ma okazję, ucieka na łono natury, gdzie często można go spotkać za kierownicą ciągnika – jak twierdzi – to go uspokaja. Od maja 2014 roku redaktor naczelny „Farmera”. Ma praktyczny kontakt ze wsią oraz – ku przerażeniu załogi – co i rusz pomysły na nowe inicjatywy.

Wojciech Konieczny - zastępca redaktora naczelnego

Dobry duch redakcji i jednocześnie szef działu agrotechniki. Fachowiec, jakich mało. Z wykształcenia agronom po warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Wciąż zadziwia nas wiedzą i zamiłowaniem do rolnictwa. Dawniej pracował m.in. w spółdzielni produkcyjnej, był także dyrektorem przedstawicielstwa w Polsce duńskiej firmy nasiennej oraz zajmował się sprzedażą kombajnów do buraków. Z pasją potrafi opowiadać o kłosach, kłoskach, tantnisiach i całej brygadzie szkodników. Wyjaśnia nam zawiłości procesów biochemicznych, a świat roślin zdaje się nie mieć przed nim tajemnic. Dzień zaczyna od mocnej herbaty i uśmiechu. Miłośnik pszczelarstwa, kolekcjoner polskiego malarstwa. Nasz herbicyd na nudę i zły humor.

Od lewej: Wojciech Konieczny i Wojciech Denisiuk
Od lewej: Wojciech Konieczny i Wojciech Denisiuk

Agnieszka Królak - zastępca redaktora naczelnego

W „Farmerze” pracuje od 6 lat. Początkowo nasi czytelnicy mogli czytać artykuły jej autorstwa w dziele „Ferma”, obecnie zaś czuwa nad portalem farmer.pl. Jest naszą specjalistką od programów komputerowych i wszelkich technicznych nowinek – zawsze pomocna w poskramianiu niesfornych sprzętów i wirtualnego świata. Dodatkowo ma oko do pięknych ujęć, doskonale fotografuje, nagrywa materiały wideo i wywiady. Każdy dziennikarz z przyjemnością chciałby mieć ją u boku podczas reportaży, targów i konferencji. Nieoceniona inicjatorka redakcyjnych spotkań towarzyskich, jak nikt dba o integrację w załodze i dobrą atmosferę.

Aniołki Wojtka, czyli dział agrotechniki

Anna Kobus: Na stałe związana z miesięcznikiem i portalem, choć mieszka w centralnej Polsce. Na spacery z dziećmi wychodzi w kaloszach, by przy okazji lustrować okoliczne uprawy i sporządzać relacje na portal o tym, co się dzieje na polach. Pracowita niczym pszczółka, jej specjalnością jest ochrona roślin, a artykuły opatruje wspaniałymi fotografiami swojego autorstwa. Wśród nizinnych krajobrazów prowadzi gospodarstwo, w którym zajmuje się produkcją roślinną.

Katarzyna Szulc: Nasza agentka terenowa z Wielkopolski. Dziennikarka z zamiłowaniem do tematyki hodowlano-nasiennej. Jej oczkiem w głowie są rośliny strączkowe i to z tej tematyki prowadzi badania naukowe i pisze doktorat na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Z kreatywnością podchodzi do nazewnictwa rośli i zwierząt, więc czasem możemy dowiedzieć się o nowych gatunkach szkodników lub chorób. Estetka i znawczyni dobrego smaku. Piękne stroje bez wahania zamienia na kalosze i ciepłą kufajkę, aby z zaangażowaniem lustrować pola. Pomimo dużego temperamentu i pewności siebie ceni sielski spokój.

Małgorzata Tyszka: Czuwa nad nowinkami branżowymi. Doskonale orientuje się w najnowszych produktach z segmentu agrotechnicznego. To ona jako pierwsza wie, czym będzie się w tym roku pryskać pola. Pracowita i opanowana; w redakcji siedzi naprzeciwko szefa działu i ze spokojem znosi jego nowe pomysły – niewiele jest w stanie ją poruszyć, ale to może kwestia doświadczenia – w redakcji „Farmera” jest już 11. rok.

Joanna Groszyk: Naukowo interesuje się nawożeniem pszenicy – w tym kierunku prowadzi badania i pisze doktorat w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Choć sama wygląda młodzieńczo, niczym studentka pierwszego roku, słuchy donoszą, że studentów trzyma krótko. Zdradzimy, że w wolnych chwilach ponosi ją energia: zręcznie odbija badmintonową lotkę, biega i jeździ na rowerze.

Wojciech Konieczny z Katarzyną Szulc podczas lustracji pola
Wojciech Konieczny z Katarzyną Szulc podczas lustracji pola

Zwierzyniec

Iwona Dyba: Sekretarz redakcji, szefowa działu „Ferma” oraz zootechnik z zamiłowania i wykształcenia. Pracuje na stałe w redakcji i dopilnowuje wydawania gazety. Cechuje ją mocne pióro i osobowość. Zaklinaczka trzody: poskramiaczka niegrzecznych prosiaków i narwanych loch – może dzięki temu, że skończyła również szkołę muzyczną jako wiolonczelistka. Interesuje się żywieniem „od pola do stołu”, ukończyła dodatkowo Żywienie Człowieka i Technologię Żywności. Chłopcy z działu poddają się jej urokowi i ciętemu dowcipowi. Nasza dziewczyna spod Szczebrzeszyna!

Bartosz Wojtaszczyk: Zootechnik z wykształcenia, kontynuuje naukę na studiach doktoranckich na Uniwersytecie Przyrodniczym w Siedlcach. W dziale „Fermy” zajmuje się trzodą chlewną. Najlepiej zorganizowany spośród dziennikarzy, zawsze terminowy i uprzejmy. Na stałe mieszka w województwie łódzkim, choć czasem w sercu czuje wilczy zew, a wtedy marzy, by rzucić wszystkiego i wyjechać w Bieszczady. Na szczęście dla redakcyjnej drużyny póki co zadowala się pieszymi wycieczkami po połoninach.

Łukasz Chmielewski: Dziennikarz zajmujący się głównie tematyką produkcji mleka, miłośnik krasul! Artykuły inspirowane są jego własnymi obserwacjami i doświadczeniem z gospodarstwa usytuowanego niedaleko Wenecji Mazowsza – Pułtuska, w którym hoduje bydło mleczne. Zainteresowany motoryzacją. W wolnych chwilach, choć na ich nadmiar nie narzeka, lubi „pomoczyć kija”, czyli powędkować, a także pomajsterkować.

Łukasz Głuchowski: Zootechnik z wykształcenia, znawca bydła, a wręcz pasjonat. Jego serce bije także do maszyn rolniczych, zwłaszcza tych starych, więc niejednokrotnie teksty jego autorstwa można znaleźć w dziale techniki. Niepozorny z wyglądu potrafi podnieść 170 kg w martwym ciągu. Lubi eksperymenty kulinarne: produkuje własne sery, nalewki, wina i piwa. Wyjątkowo rozmowny i zawsze z uśmiechem na twarzy. Marzy o własnym gospodarstwie z bydłem mlecznym.

Techniczni TUZ-owie

Karol Hołownia: Nasz agent do zadań specjalnych oraz szef działu technicznego. Prowadzi gospodarstwo pod Białą Podlaską, gdzie często testuje maszyny opisywane na łamach miesięcznika. Ostoja spokoju i wyrozumiałości. Gdy przytłoczą go bieżące sprawy, ucieka w aktywność fizyczną. Dawniej szalał po nadbużańskich ścieżkach crossowym motocyklem, obecnie dociska pedały roweru. Nie wiedzieć czemu, większość pań ze współpracujących z nami firmami ma do niego wyjątkową słabość i po każdym spotkaniu zdaje się słyszeć ich ciche westchnienia: „Och, Karol!”. Niestety, dla wszystkich zauroczonych – szczęśliwie żonaty.

Karol Wieteska: Historyk z wykształcenia, rolnik z zamiłowania, wspomaga dział techniczny. Nasz agent terenowy, który prowadzi małe gospodarstwo pod Łowiczem. Człowiek różnorodnych pasji, który świetnie orientuje się w cenach maszyn i usług, a z technicznych zadań najbardziej lubi testować maszyny i sprzęt rolniczy. Zawsze chętny do wyjazdów służbowych, a im lepszy hotel, tym większy w Karolu zapał do ich odbywania. Cenimy jego zamiłowanie do luksusu, a także uśmiech i życiowy luz.

Grzegorz Szularz: Miłośnik motoryzacji, interesuje się przede wszystkim nowoczesnymi technologiami, ale też egzotycznymi maszynami rolniczymi i starymi wynalazkami. Pilny student ostatniego roku Politechniki Warszawskiej. Lekkie pióro Grzegorza w połączeniu z ogromną wiedzą i inteligencją czasami wymyka się spod kontroli, a jego teksty potrafią przybierać rozmiary XL, ale z tymi pasjonatami już tak chyba bywa…

Łowcy aktualności i rekiny giełdowe

Marzena Pokora-Kalinowska: Niczym najlepszy radar przechwytuje bieżące informacje związane z dofinansowywaniem i przepisami. Śmiało wypunktowuje niedorzeczności polskiej sceny politycznej. Nie boi się ganić, robi to z dowcipem i nutką złośliwości. Szósty rok komentuje wydarzenia, które mają wpływ na życie rolników. Niejednokrotnie interweniuje w sprawach naszych czytelników. Doświadczona dziennikarka, poszukiwaczka niuansów literackich biografii. W jej słuchawkach często grzmi Budka Suflera.

Jacek Kościański: Analizuje, liczy i komentuje wydarzenia gospodarcze. W chwilach wolnych od statystyk, w poszukiwaniu wolności, wybywa w dalekie podróże. Miłośnik kotów. Zapalony działacz na rzecz bezdomnych zwierząt. Motywuje nie tylko naszą, lecz także inne redakcje do brania udziału w zbiórkach pomocowych.

Tomasz Roszkowski: Rekin giełdowy, z zapałem śledzi notowania na światowych rynkach, a emocje, jakie budzą w nim doniesienia z CBOT i MATIF, czasami mają odzwierciedlenie w tytułach artykułów – pełnych wykrzyknień i dowcipnych sformułowań. Prócz zbóż jest ekspertem rynku mleka, a także posiada sieć mlekomatów, dzięki którym codziennie świeże mleko trafia pod warszawskie strzechy.

Aleksandra Ptak: Od października na redakcyjnym pokładzie. Porusza aktualne problemy polityczne. W wolnym czasie przemierza Polskę wzdłuż i wszerz na rowerze. Lubi podróżować, a latem łapie wiatr w żagle w Chorwacji. 

Zasłużeni dla „Farmera”

Henryk Wątroba: Stały współpracownik z najdłuższym stażem w „Farmerze” (d. „Młody Rolnik”). Przed pracą redakcyjną zawodowo związany był z upowszechnianiem wiedzy rolniczej. Pracował m.in. jako kierownik techników rolniczych i dyrektor Centralnego Ośrodka Doskonalenia Kadr Nauczycieli Szkolnictwa Rolniczego w Brwinowie. Od 35 lat szczęśliwie związany z miesięcznikiem i prawie równolatek tytułu. Początkowo niczym amor redagował rubrykę „Napisz – czekam”, w której z pełnym zaangażowaniem swatał panny i kawalerów. Obecnie w cyklu felietonów „Co mi leży na wątrobie?” w dowcipny i lekki sposób porusza życiowe problemy, przybliża czytelnikom tradycję i piękno dawnej wsi, którą pamięta z młodości. Patriota ziemi staszowskiej. Uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wzór dawnej elegancji i życzliwości. Jego odwiedziny w redakcji to przyjemność połączona ze smakołykami, które zawsze ma w zanadrzu.

Niezastąpione wsparcie

Anna Kamińska: Można o niej powiedzieć: gdzie diabeł nie może, tam Anię pośle. Zajmuje się sprawami biurowymi, utrzymuje w ryzach pozostałą część załogi, motywuje nas do terminowości. Obecnie pełni obowiązki sekretarza redakcji. Dba również o poprawność językową artykułów. To dzięki niej żaden byczek lub byczysko nie kłuje w oczy czytelników, a my za każdym razem dowiadujemy się o zawiłościach ojczystego. Nie ma tematu, którego by nie podjęła i rozmowy, w której nie wzięłaby udziału. Do tego jest mistrzynią organizacji i perfekcjonistką, która choć wymaga od nas wiele, najwięcej pracy i serca daje sama. Kobieta-torpeda!

 Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • pic 2017-04-18 14:26:13
  niefajna ekipa nawet życzeń nie złozyli rolnikom -wstyd peeselem zalatuję
 • Piotr 2017-04-18 11:26:02
  Fajna z was ekipa i widać doświadczenie rolnicze,
  pozdrawiam
 • Tomek Cichocki 2017-04-18 10:35:52
  Super zespół :) fajnie poznać was od kuchni :)
 • Farmer górą 2017-04-17 20:52:28
  Miło was poznać. Dziękujemy za wszystkie wiadomości i prosimy o więcej :)
  Pozdrawiam całą ekipę!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.249.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.