Zdarzenie opisuje świętokrzyska policja, a doszło do niego w minioną sobotę po godzinie 13.00. 39- latek i jego o 7 lat młodszy kolega odwiedzili kieleckie targi, gdzie odbywały się targi Agrotech. Nagle zwrócili uwagę na lej zasypowy, eksponowany na jednym ze stoisk i postanowili wejść w jego posiadanie. Targowi goście nie zważając na nic zabrali się do demontażu urządzenia z ekspozycji. Gdy już im się to udało, jakby nigdy nic ruszyli do wyjścia.

Na niosących lej zasypowy mężczyzn zwrócili jednak uwagę pracownicy ochrony. Zatrzymali targowych gości i powiadomili komisariat policji w Kielcach. Szybko się okazało, że warte około 800 zł urządzenie nawet nie było przeznaczone na sprzedaż, a stanowiło jedynie element ekspozycji.

Zatrzymanych tłumaczyć mogą nieco wyniki badań alkomatem. 32-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu, a starszy ze sprawców blisko 2 promile. Obaj mieszkańcy województwa łódzkiego zwiedzili nie tylko kieleckie targi, lecz także policyjne cele. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży.

Obu grożą kary pozbawienia wolności do 5 lat.