Jedynie zachodnia część kontynentu oraz basen Morza Śródziemnego będzie w zasięgu wyżów. Polska będzie pod wpływem nasuwającego się z zachodu, ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Danii. Północno-wschodnia część Polski pozostanie w chłodniejszej, a nad pozostałą napłynie cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie spadać.

W środę na terenie kraju zachmurzenie będzie przeważnie duże, tylko początkowo na wschodzie, a wieczorem na południu kraju miejscami pojawią się większe przejaśnienia. Prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Na północy kraju suma opadu może wynieść około 10 mm, a występujące tam początkowo opady śniegu mogą powodować miejscami przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej do 3 cm.

Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 3 w centrum, do 6-7 na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a nad morzem i w górach również silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach około 65 km/h. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do około 110 km/h, południowo-zachodni i południowy, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami mogą wystąpić opady deszczu, a początkowo na północnym wschodzie i w Bieszczadach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wybrzeżu miejscami spadnie deszcz ze śniegiem. W Bieszczadach IMGW prognozuje przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm.

Temperatura minimalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 3 w centrum, do 5 na Rzeszowszczyźnie. Wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, który miejscami, zwłaszcza na północy i w centrum będzie silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. W szczytowych partiach gór wiatr około 110 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza w centrum i na południowym wschodzie. Na północy spodziewane są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach (powyżej 1000 m n.p.m.) śnieg.

Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 4 w centrum do 7 na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty, tylko początkowo na północnym wschodzie w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 70 km/h, zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu wystąpią opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i wieczorem w deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 2 stopnie Celsjusza. Wiatr będzie słaby, wzmagający się do umiarkowanego i wieczorem porywistego, zachodni skręcający na południowy.

W nocy zachmurzenie w stolicy będzie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu, zwłaszcza w pierwszej połowie nocy. Temperatura minimalna około 1 stopień Celsjusza. Wiać będzie umiarkowany, okresami dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek, w stolicy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. IMGW prognozuje niewielką możliwość wystąpienia słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 5 stopni Celsjusza. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.