Wschodnia Polska pozostaje w zasięgu słabogradientowego obszaru podwyższonego ciśnienia. Pozostały obszar kraju jest na skraju niżu z ośrodkiem w rejonie Islandii; na zachodzie zaznacza się wpływ pofalowanego frontu, związanego z tym niżem. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.
Jak informuje IMGW, północno-zachodnia część Europy jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami w rejonie Islandii. Kolejny płytki niż jest obecny nad Ukrainą i Morzem Czarnym. Nad Zachodnią Rosją oraz nad Hiszpanią i Bałkanami dominują wyże. Wschodnia Polska pozostaje w zasięgu słabogradientowego obszaru podwyższonego ciśnienia. Pozostały obszar kraju jest na skraju niżu z ośrodkiem w rejonie Islandii; na zachodzie zaznacza się wpływ pofalowanego frontu, związanego z tym niżem. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.
Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa i będzie nadal spadać.
W niedzielę na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami oraz z opadami deszczu. Rano miejscami na południu, wschodzie i w centrum zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna na wschodzie i w rejonach podgórskich od 7 do 11 st. oraz na pozostałym obszarze od 12 do 14 st. Wiatr na wschodzie słaby, południowo-wschodni; w centrum i na zachodzie umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.
W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie całkowite i duże z opadami deszczu lub mżawki, wysoko w Tatrach początkowo deszczu ze śniegiem. Tylko na krańcach wschodnich zachmurzenie umiarkowane lub duże i tu na ogół bez opadów, ale lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna na wschodzie, Pomorzu Wschodnim i w rejonach podgórskich Karpat od 3 do 8 st., na pozostałym obszarze od 9 do 11 st.; lokalnie w rejonach podgórskich Bieszczad i na Lubelszczyźnie około 2 st. i tu możliwe przygruntowe przymrozki do -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim i w górach okresami porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h.
W poniedziałek zachmurzenie całkowite i duże z opadami deszczu lub mżawki. Na północnym wschodzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna na wschodzie od 8 do 13 st. oraz na pozostałym obszarze od 14 do 17 st.; w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około 7 st. Wiatr umiarkowany, na północy i południu gdzieniegdzie dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Karpatach Wschodnich porywy wiatru do 60 km/h.
W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo w obszarze mgieł duże, a następnie wieczorem wzrastające do dużego. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie całkowite, początkowo możliwe przejaśnienia. Okresami opady deszczu i mżawki. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna około 7 st., wystąpi początkowo, później stopniowy wzrost temperatury o około 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.
W poniedziałek w stolicy zachmurzenie całkowite, możliwe przejaśnienia. Możliwe słabe opady deszczu i mżawki. Możliwe silne zamglenia. Temperatura maksymalna 14 st., wystąpi po południu i wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)