We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu lub silnym. Prognozowana suma opadów do 20 mm, w województwach dolnośląskim i opolskim do 40 mm, a w śląskim i podkarpackim do 30 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 19°C, chłodniej miejscami na południu kraju i na Podlasiu od 13°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, na południu kraju w porywach do 65 km/h, północno-wschodni i północny.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, w pasie od Dolnego Ślaska, przez Wielkopolskę, po Kujawy okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma do 25 mm. Na wschodzie kraju możliwe burze. Temperatura minimalna od 10°C do 14°C, chłodniej w kotlinach górskich od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, z kierunków północnych, jedynie na południowym wschodzie słaby, zmienny.

W środę na północy kraju pochmurno z opadami deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie miejscami burze. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C na krańcach wschodnich, przez 16°C i 18°C w centrum i nad morzem, do 13°C i 14°C na krańcach zachodni i kotlinach górskich. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni, jedynie na północy kraju słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W Warszawie we wtorek pochmurno, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 13°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W środę zachmurzenie duże, okresami umiarkowane. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.