W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe, na zachodzie stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Na zachodzie kraju przelotne opady deszczu, po południu burze, lokalnie z gradem. Pod koniec dnia burze także na Górnym Śląsku. Prognozowana wysokość opadów w czasie trwania zjawisk burzowych na południu Dolnego Śląska do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C na Helu, około 25 st. C na wschodzie, do 30 st. C, 31 st. C w centrum oraz na zachodzie. Wiatr w centrum słaby, zmienny; na wschodzie słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni, na zachodzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum oraz na wschodzie okresami duże. Przelotne opady deszczu, miejscami zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów deszczu w burzach około 10 mm. Temperatura minimalna od 10 st. C na Suwalszczyźnie, około 14 st. C w centrum do 18 st. C na południu. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny; na zachodzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Pogoda na wtorek

We wtorek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie początkowo duże. Na wschodzie przelotne opady deszczu. Na południu Lubelszczyzny oraz wschodzie Podkarpacia miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 10 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C na Helu, około 23 st. C na wschodzie do 29 st. C na południowym zachodzie. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny; na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.