W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 14 do 19 st. C; cieplej na Śląsku Dolnym i Opolskim 20 st. C oraz chłodniej na Suwalszczyźnie, około 12 st. C. Wiatr umiarkowany, w rejonie Zatoki Gdańskiej dość silny, miejscami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 90 km/h i słabnące do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie małe. Miejscami opady deszczu. Na wschodzie gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna na wschodzie od 2 do 6 st. C, i tu na Podlasiu spadek temperatury przy gruncie do 0 st. C; na pozostałym obszarze temperatura minimalna od 7 do 12 st. C. Wiatr umiarkowany, w rejonie Zatoki Gdańskiej dość silny, porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W rejonie Zatoki Gdańskiej porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie lokalnie duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 do 16 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h, w Sudetach do 65 km/h.