Jak podaje IMWG, Europa północno-zachodnia będzie pod wpływem wyżu znad północnego Atlantyku. Nad resztą kontynentu przeważać będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem płytkich niżów z ośrodkami nad Węgrami oraz Austrią. Z centrum na zachód kraju przemieści się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Ze wschodu napłynie ciepła i wilgotna polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, głównie na wschodzie, w centrum oraz na południu kraju. Prognozowane sumy opadów w czasie burz - od Górnego Śląska po Podkarpacie do 40 mm; na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Warmii i Kujawach od 25 mm do 35 mm; na Pomorzu Gdańskim, Podlasiu, Opolszczyźnie i południu Dolnego Śląska do 20 mm. W czasie burz możliwe opady gradu. Temperatura maksymalna nad morzem oraz na Podhalu od 17 st. C do 20 st. C, na pozostałym obszarze od 22 st. C, 23 st. C na zachodzie do 26 st. C, 28 st. C na wschodzie. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, w czasie burz w porywach do 70 km/h, z kierunków wschodnich, tylko na południowym wschodzie zmienny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, głównie początkowo, duże. Przelotne opady deszczu, na wschodzie, południu oraz w centrum również burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 30 mm na południowym wschodzie kraju oraz do 15 mm - 20 mm na wschodzie i w centrum. Lokalnie na północy mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 10 st. C na Podhalu i 13 st. C, 14 st. C nad morzem oraz w Kotlinie Kłodzkiej do 17 st. C miejscami w centrum i na północnym wschodzie. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, a na obszarach podgórskich do 80 km/h, wschodni i północno-wschodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 25 mm - 30 mm na południu kraju, do 15 mm - 20 mm na północy, północnym wschodzie oraz w centrum. Burzom mogą towarzyszyć opady gradu. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C nad morzem oraz w kotlinach górskich, na pozostałym obszarze od 26 st. C, 28 st. C na południu oraz zachodzie do 30 st. C, 31 st.C na północnym wschodzie oraz w centrum. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, w czasie burz w porywach do 80 km/h, wschodni i północno-wschodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i możliwymi rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze, lokalnie z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 30° C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.