W Europie południowo-zachodniej zaznaczać się będzie wpływ niżu znad Balearów. Pozostały obszar kontynentu znajdować się będzie pod wpływem stopniowo słabnącego wyżu z centrum przemieszczającym się znad Ukrainy nad Rosję.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu, tylko na północy kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Morza Norweskiego.

Pozostaniemy w napływającym z południowego zachodu powietrzu polarnym morskim.

W czwartek ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju duże i tam słabe opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, w rejonie mgieł zachmurzenie duże.

Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10 stopni w centrum i 13 stopni na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich i nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek w północnej połowie kraju zachmurzenie będzie przeważnie duże, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w rejonie mgieł duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m.

W kotlinach sudeckich mgły osadzające szadź. Temperatura minimalna od -2 stopni Celsjusza na południu do 2 stopni w centrum, 4 na północny i 8 stopni C nad morzem, w rejonach podgórskich około -4. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W piątek w północnej części kraju zachmurzenie przeważnie duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w rejonie mgieł przejściowo duże.

Na północnym zachodzie i miejscami na wschodzie kraju słabe opady deszczu lub mżawki. Początkowo lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 9 w centrum i 11 na południowym wschodzie oraz nad morzem.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, tylko na wschodzie wschodni.

W Warszawie w piątek od godz. 6 rano do 20 będzie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 10 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W Warszawie w nocy z czwartku na piątek w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; możliwy słaby deszcz, a nad ranem mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna 2 stopnie. Wiatr słaby, zachodni.

W dzień zachmurzenie na ogół umiarkowane, możliwy słaby deszcz. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna 9 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, południowo-zachodni.