W czwartek w kraju zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, na północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. na wschodzie i Półwyspie Helskim do 23 st. na Nizinie Szczecińskiej; w rejonach podgórskich Karpat około 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 2 st. na wschodzie, około 5 st. w centrum i w rejonach podgórskich Sudetów, do 9 st. na zachodnim wybrzeżu. Na wschodzie możliwe przygruntowe przymrozki do -1. Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W Bieszczadach wiatr w porywach do 60 km/h.

Pogoda na piątek

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu miejscami duże i tam przelotne opady deszczu. Przelotny deszcz możliwy także miejscami na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 15 st. na półwyspie Helskim, Podkarpaciu i w Kotlinie Kłodzkiej, około 19 st. w centrum i na północnym wschodzie, do 22 st. na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, wschodni i południowo-wschodni.