W piątek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach wschodnich duże. W południowo-wschodniej połowie przelotne opady deszczu, a lokalnie także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna na północy kraju od 27 do 31 st. C, w strefie nadmorskiej i na pozostałym obszarze od 21 do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, ale miejscami na południu i wschodzie duże. W południowo-wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 10 mm do 15 mm. Temperatura minimalna od 13 do 18 st. C; w rejonach podgórskich Sudetów od 9 do 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz na południu i w centrum z burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 10 mm do 15 mm, na południu kraju lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 25 st. C na południu i wschodzie kraju, do 30 st. C na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.