W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Na wschodzie kraju słabe opady deszczu lub mżawki, oraz silne zamglenia. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 18 st.C do 21 st.C, chłodniej na wschodzie i w obszarach podgórskich Karpat od 11 st.C do 15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane, w centrum i na wschodzie okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st.C do 11 st.C, w rejonach podgórskich lokalnie 5 st.C. Wiatr słaby, zmienny. Po północy na zachodzie kraju słaby i umiarkowany, nad ranem na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowy.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Miejscami przelotne opady deszczu, na południu przeważnie bez opadów. Temperatura maksymalna od 19 st.C do 23 st.C, chłodniej na północy i wschodzie 16 st.C do 19 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu po południu okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.