Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrum nad Morzem Północnym, jedynie południe, wschód oraz krańce północne kontynentu znajdą się w zasięgu niżów ośrodkami głównymi nad Włochami i Morzem Barentsa. Z niżami tymi związane będą strefy frontów atmosferycznych. Zachodnia Polska pozostanie na skraju wyżu znad Morza Północnego, w chłodnym powietrzu napływającym z północnego zachodu. Pozostały obszar kraju będzie w zasięgu płytkiego i wypełniającego się niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Polski nad Białoruś i Ukrainę. Nad wschodnimi województwami oddziaływać będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego i tu będzie ciepła masa powietrza polarnego morskiego.

W nocy zachmurzenie na ogół duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południu kraju zachmurzenie całkowite. Miejscami opady deszczu, lokalnie na południu o natężeniu umiarkowanym; w obszarach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a wysoko w Karpatach opady śniegu. Na krańcach północno-zachodnich zachmurzenie na ogół umiarkowane i tam bez opadów. Temperatura minimalna od 2 st. C gdzieniegdzie na północnym zachodzie do 8 st. C na krańcach południowo-wschodnich; chłodniej w kotlinach górskich około 1 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, północny i północno-zachodni. W górach porywy do 65 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko lokalnie na południu kraju zachmurzenie całkowite. Na krańcach północno-zachodnich zachmurzenie na ogół umiarkowane i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze opady deszczu, na południu kraju miejscami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Na krańcach wschodnich możliwe burze, miejscami z gradem. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 18 st. C, miejscami na Podlasiu 19 st. C; w strefie całkowitego zachmurzenia i opadów oraz nad morzem i w rejonach podgórskich chłodniej: od 5 st. C do 9 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i tam w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i północny. W czasie burz wiatr porywisty. W górach porywy do 75 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże i okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni i północny.