W środę zachmurzenie duże z postępującymi od północnego zachodu większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, od północnego zachodu stopniowo zanikające. W obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Prognozowana wysokość opadów na Pomorzu wschodnim około 10 mm. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna 6 st.C do 11 st.C, chłodniej na Podhalu około 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i południu okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach w porywach do 65 km/h. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo miejscami wystąpią opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Miejscami utworzy się mgła, lokalnie marznąca ograniczająca widzialność do 200 m. Nad ranem na zachodzie wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 st.C do 4 st.C, miejscami przygruntowe przymrozki do około -4 st.C, cieplej na wybrzeżu zachodnim od 5 st.C do 7 st.C, najzimniej na Kujawach, Kaszubach i Podhalu od -2 do 0 st.C. Spadek temperatury po opadach deszczu i w mgłach może lokalnie powodować śliskość dróg i chodników. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na wybrzeżu wschodnim, południowy. Wysoko w górach wiatr porywisty. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, postępujące od zachodu słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich i w górach opady słabego śniegu przechodzące w deszczu ze śniegiem i deszcz. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 9 st.C do 13 st.C, chłodniej w rejonach podgórskich od 5 st.C do 8 st.C. Słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodni dość silny, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach w porywach do 60 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo duże i wtedy możliwy słaby deszcz, a nad ranem mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna 2 st.C. Wiatr słaby, zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.