W czwartek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie pod koniec dnia na zachodzie duże. Temperatura maksymalna od 12 st. C na Podhalu i 13 st. C na wschodzie do 19 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby, na północy umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie miejscami opady deszczu. Na północy oraz południowym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 1 st. C, 3 st. C na wschodzie, około 6 st. C w centrum do 10 st. C, 11 st. C na zachodzie i nad morzem. Wiatr będzie słaby, na północy umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w Beskidach porywy wiatru do 55 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rozpogodzenia tylko na południowym wschodzie. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st. C na Podhalu i 13 st. C na wschodzie do 18 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby, na północy umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na szczytach Sudetów i Beskidów porywy wiatru do 55 km/h.