W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, głównie jednak we wschodniej połowie i na wybrzeżu. Na południu i południowym wschodzie burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18 st., 19 st. na północy do 23 st. na południu i 24 st. na Opolszczyźnie, w rejonach podgórskich Karpat od 17 do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy, wschodzie i południu okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na Pogórzu Karpackim i Podkarpaciu początkowo możliwe burze. Z upływem nocy opady i burze będą zanikały. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st., 9 st. na północy do 13 st. na południu i 14 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy, wschodzie i południu kraju okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 18 st., 19 st. na północy i w dolinach karpackich do 21 st. w centrum kraju i 25 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wtedy przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów do około 10 mm. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, zmienny.