We wtorek na terenie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami w centrum i na wschodzie utrzymywać się może mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Na północy i miejscami zachodzie kraju wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16-17 st. C na północnym wschodzie, miejscami na Pomorzu i Podhalu do 18 oraz 21 st. na pozostałym obszarze; najcieplej będzie na południowym zachodzie, około 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, jedynie na północy kraju miejscami porywisty i południowy.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Za wyjątkiem południowego wschodu kraju wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 9-11 st. C na północy, na Podhalu do 12 st. oraz 15 st. C w centrum, na południu i na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i północy miejscami porywisty, w pasie nadmorskim w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni, na wschodzie także południowy.

W środę zachmurzenie umiarkowane, na południu kraju oraz miejscami na północy - duże. Na północy wystąpią przelotne opady deszczu, na południu opady ciągłe; prognozowana wysokość opadów do około 10 mm na południowym zachodzie. Temperatura maksymalna od 17 do 20 st. C, na południowym wschodzie około 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie miejscami porywisty; na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.