We wtorek w Polsce będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu; na zachodzie możliwe burze. W Tatrach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st.C w rejonach podgórskich Karpat, około 12 st.C w centrum, do 15 st.C na południu; w rejonie oddziaływania wiatru halnego może być około 17 st.C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, rano na południu silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na Lubelszczyźnie porywy wiatru do 70 km/h, na zachodzie kraju przejściowo do 80 km/h, na Pogórzu Karpackim do 100 km/h, w Sudetach do 110 km/h oraz w Karpatach do 120 km/h, stopniowo słabnące.

W nocy z wtorku na środę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, na południowym wschodzie i wschodzie deszczu oraz w górach śniegu. Prognozowana wysokość opadów do około 12 mm w Karpatach. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 12 cm w Tatrach oraz Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Temperatura minimalna od -3 st.C w rejonach podgórskich, około 1 st.C w centrum i na wybrzeżu, do 5 st.C na Ziemi Przemyskiej. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu i zachodzie porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 85 km/h, w Karpatach do 90 km/h oraz w Sudetach do 110 km/h i słabnące do 90 km/h. Lokalnie w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda na środę

W środę będzie zachmurzenie umiarkowane, tylko na południowym wschodzie duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem, śniegu i deszczu, w górach śniegu. Prognozowana wysokość opadów do około 12 mm na południowym wschodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 12 cm w Karpatach. Temperatura maksymalna od 0 st.C na Podhalu, około 4 st.C na wschodzie i wybrzeżu, do 6 st.C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie porywisty, północno-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu i zachodzie porywy do 55 km/h oraz w Sudetach do 75 km/h.