Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z centrami na Wielką Brytanią i Niemcami. Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego niżu, od północy kraju będzie przemieszczać się chłodny front atmosferyczny. Za frontem zacznie napływać chłodniejsza polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W piątek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami postępującymi od północy kraju. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a na krańcach wschodnich oraz w Bieszczadach także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza w Bieszczadach i rejonach podgórskich, około 6 stopni w centrum, do 9 stopni w rejonie Zatoki Pomorskiej.

Wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, na Wybrzeżu także silny, do 45 km/h, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru na południu osiągną do 70 km/h, na północy do 90 km/h, a nad samym morzem i miejscami na Warmii oraz Suwalszczyźnie do 100 km/h. Wysoko w górach wiatr osiągnie porywy do 100 km/h, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy w południowo-zachodniej połowie kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo miejscami wystąpią opady deszczu przechodzące w wyższych partiach regionu w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a nad ranem miejscami na wschodnich krańcach duże i tam wystąpią słabe opady śniegu.

Temperatura minimalna wyniesie od -2 do 2 stopni Celsjusza, na Podhalu około -4. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, początkowo na północy i wschodzie w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr osiągnie w porywach do 80 km/h, miejscami powodując zamiecie śnieżne.

W sobotę w ciągu dnia na ogół pogodnie i bez opadów, tylko na wschodnich krańcach kraju możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 do 4 stopni Celsjusza, w Bieszczadach i rejonach podgórskich około 0 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. IMGW prognozuje okresami opady deszczu i możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 6 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna -1 stopień Celsjusza. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W sobotę zachmurzenie początkowo małe, później wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 2 stopnie Celsjusza. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni.