W środę w kraju zachmurzenie duże i całkowite, na północy z większymi przejaśnieniami. Na południu jednostajne opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, na pozostałym obszarze, a zwłaszcza na północy i wschodzie, opady przelotne; prognozowana wysokość opadów w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. C, 19 st. C na północny i w rejonach podgórskich do 21 st. C, 22 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i południowym wschodzie okresami porywisty, nad morzem chwilami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Karpatach do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, na północnym zachodzie i północy kraju z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. W południowej połowie kraju opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 20 mm; na pozostałym obszarze, głównie na północy, miejscami opady przelotne. Na północnym wschodzie nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. C, 9 st. C na Podlasiu do 14 st. C, 15 st. C nad morzem i na południu; na przeważającym obszarze kraju 10 st. C, 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr porywisty, w Karpatach do 80 km/h.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie początkowo całkowite. Przelotne opady deszczu, głównie na północy i południu kraju, na południowym wschodzie początkowo opady jednostajne. Na północy i w Karpatach po południu możliwe burze, lokalnie z drobnym gradem. Temperatura maksymalna od 15 st. C, 17 st. C nad morzem i w rejonach podgórskich do 18 st. C, 20 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr porywisty, w Karpatach do 65 km/h.