Przeważający obszar Europy będzie w lekko podwyższonym ciśnieniu jedynie nad zachodnią Rosją, Islandią i Portugalią, pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem rozległego układu wyżowego z centrami nad Morzem Północnym i Bałkanami. Jedynie północny wschód kraju będzie na skraju płytkiej zatoki związanej z niżem znad zachodniej Rosji. Napływać będzie powietrze polarne morskie. Nastąpi niewielki wzrost ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie powoli spadać.

W środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami duże. Przelotnie może popadać deszcz, a na północnym wschodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna od 19 do 23 st. C, chłodniej nad morzem i na Podhalu około 18 st. C, najcieplej na południowym zachodzie do 25 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni, na południowym zachodzie zmienny. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie okresami duże i początkowo zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem na wschodzie silne zamglenia i krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 8 do 13 st. C. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie i południu z przewagą kierunków południowych.

W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Prognozowane są przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie oraz na południu kraju miejscami mogą wystąpić burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 25 st. C, cieplej na Opolszczyźnie do 27 st. C, chłodniej nad morzem około 17 st. C. Wiatr słaby, zmienny, po południu na zachodzie kraju słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich. W górach porywy wiatru mogą osiągać do 60 km/h, a w czasie burz do 80 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, z minimalną temperaturą do 11 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, możliwe słabe przelotne opady deszczu oraz burza. Temperatura maksymalna wyniesie do 23 st. C. Utrzyma się słaby, zmienny wiatr, którzy podczas burz będzie porywisty.