Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu rozciągającego się od Wysp Brytyjskich po Bałkany. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, jedynie północna i północno-wschodnia część kraju znajdzie się w zasięgu zatoki niżu znad Skandynawii. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie, tylko wschodnia połowa kraju początkowo pozostanie w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy kraju, okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st.C na północnym wschodzie, około 10 st.C w centrum, do 16 st.C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Porywy wiatru nad morzem i w szczytowych partiach Karpat do 75 km/h. Wysoko w górach wiatr będzie powodował zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie przeważnie duże i zanikające słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 st.C do 6 st.C, w rejonach podgórskich od 0 st.C do 2 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem dość silny, miejscami porywy wiatru do 60 km/h, w szczytowych partiach Karpat do 75 km/h, a nad morzem do 80 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr będzie powodował zamiecie śnieżne.

W czwartek w dzień na północy i w centrum kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze małe. Na północy miejscami przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 8 st.C, 9 st.C na północy, 16 st.C, 17 st.C w centrum, do 20 st.C, 21 st.C na południu. W Karpatach około 13 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem także dość silny, okresami porywy wiatru do 60 km/h, w szczytowych partiach Karpat do 65 km/h, a nad morzem do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, tylko początkowo możliwe większe przejaśnienia.

Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 9 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad ranem rozpogodzenia. Temperatura minimalna 6 st.C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 15 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.