We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na wschodzie kraju początkowo małe i umiarkowane. Na zachodzie i północy miejscami słabe opady deszczu, w Beskidach możliwe słabe opady śniegu z deszczem lub śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st.C na północnym wschodzie, około 8 st.C w centrum i na zachodzie, do 11 st.C na południowym wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i południu kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Bieszczadach porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Temperatura minimalna od -1 st.C na wschodzie, około 2 st.C w centrum, do 4 st.C na północnym zachodzie; w kotlinach karpackich spadek temperatury do -3 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na zachodzie w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Bieszczadach porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 80 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie. Okresami opady deszczu, na północnym zachodzie początkowo także deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm na północnym zachodzie. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm w Sudetach. Temperatura maksymalna od 4 st.C na północnym wschodzie i w kotlinach karpackich, około 8 st.C w centrum i na zachodzie, do 10 st.C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, w Sudetach do 90 km/h, południowo-zachodni i południowy.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna około 8 st.C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna około 2 st.C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże, rano z większymi przejaśnieniami. Po południu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 8 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni.