W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, głównie na północy i południu kraju. Nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów na północy do 10 mm, a na południu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 14 st.C, 16 st.C na Pomorzu, nad morzem oraz w dolinach górskich do 20 st.C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, na Warmii i Suwalszczyźnie w porywach do 60 km/h, nad morzem dość silny i silny, okresami bardzo silny, od 35 km/h do 55 km/h, w porywach do 85 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr porywisty, w Karpatach do 90 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie z rozpogodzeniami. Miejscami, głównie nad morzem i na Pogórzu Karpackim, przelotne opady deszczu. Na północy burze, na wybrzeżu prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Nad ranem na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7 st.C, 8 st.C na północy do 12 st.C, 13 st.C na południu, południowym wschodzie oraz lokalnie nad morzem; w rejonach podgórskich 6 st.C, 8 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Warmii w porywach do 65 km/h, nad morzem dość silny i silny, okresami bardzo silny, od 35 km/h do 55 km/h, w porywach do 85 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy do 70 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północy i południu kraju, przelotne opady deszczu. Nad morzem miejscami burze, prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 13 st.C, 15 st.C na Pomorzu, Suwalszczyźnie, nad morzem oraz w dolinach górskich do 18 st.C na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na północy i w centrum kraju w porywach do 60 km/h; nad morzem wiatr silny i bardzo silny do 55 km/h, w porywach do 85 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy do 60 km/h.