Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad Ukrainą. Pozostaniemy w umiarkowanie ciepłym powietrzu napływającym z południowego wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

We wtorek na południu kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze IMGW prognozuje zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północy kraju mogą wystąpić opady mżawki.

Rano pojawi się zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, a w kotlinach górskich miejscami do 100 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10-11 na południu. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach i Bieszczadach wiatr będzie dość silny, osiągający w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, jedynie na południowym wschodzie małe. Na północnym zachodzie może spaść słaby deszcz. Lokalnie, głównie na południu i wschodzie, wystąpią mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, przez około 2 stopnie w centrum do 4 stopni na północnym zachodzie. Nad morzem około słupki termometrów pokażą nawet 5 stopni. W rejonach podgórskich Karpat temperatura może spaść do około -4 stopni. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków południowych. W górach będzie dość silny, osiągający w porywach do 60 km/h.

W środę w ciągu dnia, na południowym wschodzie i wschodzie kraju IMGW prognozuje zachmurzenie umiarkowane, a na pozostałym obszarze na ogół duże. Na północy, północnym zachodzie i zachodzie możliwe są okresowe opady deszczu.

Rano na południowym wschodzie miejscami wystąpi zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni. Na północnym wschodzie do 8 stopni, do 10. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w górach okresami dość silny, a nad morzem porywisty, południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie IMGW prognozuje zachmurzenie duże. Po południu wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia. Rano możliwe silne zamglenia i mgły, ograniczające widzialność nawet do 400 m. Wraz z upływem dnia będą zanikać. Temperatura maksymalna wyniesie 8 stopni Celsjusza. Wiać będzie słaby wiatr, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe silne zamglenia oraz mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna wyniesie 1 stopień Celsjusza. Wiatr będzie słaby, południowy i południowo-zachodni.

W środę w ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, stopniowo od zachodu wzrastające do dużego i całkowitego. Rano możliwa zanikająca mgła, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna wyniesie 9 stopni Celsjusza. Wiać będzie słaby wiatr, który stopniowo będzie się wzmagał do umiarkowanego, południowo-zachodni.