Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Północna oraz wschodnia część kontynentu znajdować się będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże z centrami w rejonie Morza Białego, Morza Czarnego oraz nad Pirenejami. Północna i centralna Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżowej znad Skandynawii, na wybrzeżu zaznaczy się obecność chłodnego frontu atmosferycznego. Południowa część kraju pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

W czwartek w Polsce na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W czwartek w Polsce na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na północnym wschodzie zachmurzenie duże i tam możliwe opady mżawki. Po południu na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie duże i opady deszczu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 st. C na północnym wschodzie, około 8 st. C w centrum, do 11 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wysoko w górach dość silny i porywisty, w Sudetach w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy w kraju zachmurzenie duże, tylko na południowym wschodzie większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Lokalnie na południowym wschodzie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od 1 st. C na wschodzie do 5 st. C na zachodzie; chłodniej na Suwalszczyźnie około 0 st. C, a w Małopolsce i na Podkarpaciu około -2 st. C, w rejonach podgórskich spadek temperatury do -5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na zachodzie i nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 90 km/h, południowo-zachodni.

W piątek w Polsce zachmurzenie duże

W piątek w Polsce zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie i w górach także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st. C, 5 st. C na wschodzie i w rejonach podgórskich, około 8 st. C w centrum, do 12 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na zachodzie wzmagający się do dość silnego, w porywach do 75 km/h, nad morzem okresami do silnego, od 35 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, południowo-zachodni. W górach wiatr silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 120 km/h.

W czwartek w Warszawie początkowo pogodnie, później zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano możliwe silne zamglenia. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, po południu południowo-zachodni.