We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i lokalne burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm. Temperatura maksymalna od 27 do 32 st. C, lokalnie na zachodzie Mazur około 33 st. C; chłodniej na Półwyspie Helskim, w rejonach podgórskich Karpat i miejscami na południowym wschodzie od 25 do 26 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h, lokalnie na Pomorzu do 80 km/h.

W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie małe; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 20 mm. Miejscami krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, a w kotlinach górskich do 200 metrów. Temperatura minimalna od 16 do 21 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich od 13 do 15 st. C, lokalnie w rejonach podgórskich Karpat około 11 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i lokalne burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 30 mm. Temperatura maksymalna od 27 do 32 st. C; nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat oraz miejscami na południowym wschodzie od 23 st. C do 26 st. C, a w Bieszczadach około 20 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.