Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą układy niżowe z ośrodkami nad zachodnią Rosją i w rejonie Półwyspu Iberyjskiego. Niżom tym towarzyszyć będą strefy frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji i związanej z nim zatoki z chłodnym frontem atmosferycznym, który będzie przemieszczać się z północy do centrum kraju. Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie, które za frontem atmosferycznym będzie wypierane przez napływające z północy chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

Na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu. W centrum zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego, a na południu pogodnie. Temperatura maksymalna na północnym wschodzie i północy kraju od 8 st. C do 13 st. C, w centrum oraz w rejonach podgórskich od 14 st. C do 17 st. C, na południu i południowym zachodzie od 18 st. C do 21 st. C.

Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na wschodzie kraju i nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, miejscami do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni, w województwach południowych południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru również do 70 km/h, zwłaszcza w Bieszczadach.