Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od Półwyspu Apenińskiego po Morze Białe rozciągał się będzie wyż z centrami nad Ukrainą i w rejonie Zatoki Fińskiej. Pozostały obszar kontynentu europejskiego obejmować będą układy niżowe. Polska będzie w zasięgu wyżej wspomnianego wyżu, tylko pod koniec dnia, na zachodzie kraju, zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego, związanego z niżem znad Morza Norweskiego. Z południowego zachodu zacznie napływać coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

 

 

Prognoza na piątek

W piątek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W pasie nadmorskim możliwe słabe opady deszczu. Rano lokalnie na północnym wschodzie mgły marznące i ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 6-7 st. C na wschodzie, około 10 w centrum, do 12-13 st. C na zachodzie. Najcieplej miejscami na południowym zachodzie około 15°C; najchłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, miejscami w rejonie podgórskim Sudetów w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy do 55 km/h, w Karpatach do 60 km/h.

W nocy na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju umiarkowane i duże. W pasie nadmorskim możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od -2 st. C na wschodzie, około 2 st. C w centrum do 4-6 st. C na zachodzie i północnym zachodzie. Miejscami w dolinach karpackich spadek do -6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, miejscami w rejonie podgórskim Sudetów w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

Prognoza na sobotę

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy kraju umiarkowane i duże. W pasie nadmorskim słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st. C na północnym wschodzie i w dolinach karpackich, około 10 st. C w centrum do 15 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, w rejonie podgórskim Sudetów do 60 km/h, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, w Karpatach do 60 km/h.

 

 

W piątek w Warszawie zachmurzenie przeważnie małe, okresami wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr początkowo słaby, później wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie na ogół małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna 1 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie małe, okresami wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna około 11 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, pod wieczór słabnący, południowo-wschodni i południowy.