W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże. Nad morzem oraz na Warmii możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st.C na północnym wschodzie do 21 st.C w centrum i 25 st.C, 26 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy na północnym zachodzie i północy przewaga zachmurzenia dużego i opady deszczu, postępujące od Pomorza Zachodniego w głąb kraju. Lokalnie możliwe słabe burze. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W kotlinach sudeckich miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st.C na południu do 14 st.C nad morzem, chłodniej w dolinach górskich, od 4 st.C do 8 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo na Przedgórzu Sudeckim oraz w Sudetach w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

We wtorek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Lokalnie na północy kraju możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 15 st.C na północy do 18 st.C w centrum kraju i 22 st.C na południowym wschodzie, lokalnie nad morzem około 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.