W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, głównie w pasie od Pomorza po Podkarpacie; lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 30 mm. Rano miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 29 st.C do 32 st.C; nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat oraz miejscami na południowym wschodzie od 24 st.C do 26 st.C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na wybrzeżu i początkowo na południu duże i tam przelotne opady deszczu lub zanikające burze. W drugiej części nocy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, a w kotlinach górskich do 300 metrów. Temperatura minimalna od 16 st.C do 20 st.C; chłodniej w rejonach podgórskich od 12 st.C do 15 st.C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, miejscami zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na północy i zachodzie lokalnie przelotny deszcz, po południu na Dolnym Śląsku lokalnie burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 15 mm. Temperatura maksymalna od 29 st.C do 33 st.C, chłodniej nad morzem oraz w rejonach podgórskich, od 24 st.C do 27 st.C. Wiatr słaby, po południu miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy około 60 km/h.